بهترین روش‌های نگه‌داری عطر و ادکلن

 روش‌های نگه‌داری عطر
بهترین روش‌های نگه‌داری عطر و ادکلن موضوعی است که در این مقاله قصد داریم درباره آن صحبت کنیم پس اگرعطری را خریداری کرده‌اید که علاقه زیادی به رایحه آن دارید و به خوبی شخصیت شما را نشان می‌دهد یا عطر را از شخص خاصی هدیه گرفته‌اید، در کل به هر نحوی این عطر برای شما ارزش خاصی دارد و حتما دوست دارید این عطر را در شرایط مناسب نگه‌داری کنید. این مقاله مناسب شما است.
در اکثر موارد زمانی‌که صحبت از نگه‌داری مناسب از عطر می‌شود، افراد سریع به جایی مانند یخچال فکر می‌کنند چرا که هم تاریک است، هم خنک البته این ذهنیت کاملا اشتباه است که با نگه‌داری عطردر یخچال می‌توانید از خراب شدن آن جلوگیری کنید با ماهمراه باشید تا در ادامه روش‌های صحیح نگه‌داری از عطر را به‌طور کامل مورد بحث قرار دهیم.

نکات کاربردی درباره روش‌های نگه‌داری عطر و ادکلن

  1. عطر را تا زمانی‌که قصد استفاده از آن را ندارید باز نکنید:
بسته بندی بودن عطر
عطرها تا زمانی‌که باز نشوند سالم می‌مانند و به محض قرار گرفتن آن‌ها در معرض اکسیژن مایع داخل عطر یا ادکلن کم‌کم رقیق می‌شود و به اصطلاح اکسید می‌شود. با اولین اسپر اکسیژن وارد بطری شده و زمان انقضای آن آغاز می‌شود. پس یکی از بهترین روش‌های نگه‌داری عطروادکلن این است که تا زمانیکه به عطر جدید خود نیاز نداید آن را آکبند نگه دارید.

2.عطر خود را در مکان‌های تاریک قرار دهید:

نگه داری عطر در جای تاریک

ساختار عطرها بسیار حساس است و گرمای خورشید آرایش مولکولی عطرها را می‌شکند و هم‌چنین اگر بطری آن از پلاستیک باشد باعث ذوب شدن آن نیز می‌شود پس سعی کنید عطرها را از نور طبیعی دور نگه‌دارید.

3.عطر خود را در مکان خشک نگه‌داری کنید:

عطر را در مکان های خشک نگه داری کنید

یکی از روش‌های نگه‌داری عطروادکلن این است که آن را از رطوبت دور نگه دارید زیرا ازعواملی است که روی آرایش مولکولی عطر شما تاثیر منفی دارد و باعث بروز واکنش‌های شیمیایی ناخواسته درآن می‌شود. اگر محل زندگی شما مرطوب است در کنار قفسه عطر و ادکلن‌هاتون حتما از وسایل جذب رطوبت استفاده کنید ه تاثیر زیادی در سالم ماندن عطهای شما دارد.

از نگه‌داری عطر خود در حمام و سرویس بهداشتی خوداری کنید:

نگه داری عطر در سرویس بهداشتی

یکی از اشتباهات رایجی که افراد در نگه‌داری عطرو ادکلن‌های خود مرتکب می‌شوند، نگه‌داری آن‌ها در سرویس بهداشتی یا حمام است. بهتر است بدانید که، حمام و سرویش بهداشتی قبرستان عطر شماست چراکه،حمام هم رطوبت بالایی دارد که اصلا مناسب نگه‌داری عطرو ادکلن نیست و هم چنین تغییر دمای شدیدی نیز دارد که این یعنی بهترین مکان برای از بین رفتن عطر شما پس در عوض، برای نگهداری از عطر و ادکلن از کمدی در خارج از حمام استفاده کنید.

5. شیشه عطر را بیش از حد تکان ندهید:

عطر را تکان ندهید

از جمله اشتباهاتی که هنگام استفاده از عطر و ادکلن اکثر افراد انجام می‌دهند، تکان دادن شیشه عطر قبل از استفاده از آن است. این باور قدیمی که تکان دادن عطر باعث بهتر مخلوط شدن ترکیبات آن می‌شود کاملا غلط است. باید بدانید که عطرها به اکسیژن‌هایی که وارد بطری شده و با ترکیبات آن مخلوط می‌شود بسیار حساس هستند به همین دلیل توصیه می‌شود برای داشتن عطر همراه حتما از عطرهای کوچیک استفاده کنید تا مجبور نباشید عطر بزرگ خود را زیاد جابه‌جا کنید.

6. بستن در پوش عطر بعداز استفاده:

درپوش عطر

بعد از استفاده از عطر و ادکلن خود حتما بلافاصله درپوش آن را ببندید، چراکه عطرها در ساختار فرمولی خود دارای مقداری الکل نیز هستنند که در صورت نبستن درپوش آن ممکن است مقداری از عطر تبخیر شود یا به اصطلاح بپرد. البته عطرهایی که دارای افشانه هستند کم‌تر دچار این مشکل می‌شوند ولی باز هم بهتر است برای احتیاط بعداز استفاده درپوش عطر را به درستی ببندید. و هم اینکه مشکل دیگری که با باز کذاشتن درپوش ممکن است به وجود آید، ورود هوا و آلاینده به داخل غطر شماست که باعث فاسد شدن عطر شما می‌شود.

یکی از روش‌های اشتباه استفاده از عطر این است که اپلیکاتور را برای استفاده از داخل بطری خارج می‌کنند. اپلیکاتور لوله پلاستیکی کوچکی است که، داخل شیشه عطر قرار می‌گیرد و کمک می‌کند عطر از پائین به بالا اسپری شود. تمیز نگه‌داشتن این لوله بسیار اهمیت دارد،با باز کردن آن ممکن است باکتری‌ها به آن نفوذ کرده وبعد از استفاده دچار حساسیت پوستی و… شوید.

7.برای سالم ماندن عطر و ادکلن خود بهتر است آن را در جعبه اصلی نگه‌داری کنید:

سلامت عطر و ادکلن با روش های ساده
درحالی که مقوای مخصوص عطر ممکن است شل و بدون استفاده به نظر برسد، اما همین مقوای شل و بدون‌استفاده تاثیر زیادی در سالم ماندن عطر ادکلن شما دارد.

  1. عطر خود را در پائین‌ترین قفسه نگه‌اری کنید:

نگه داری از عطر و ادکلن
اکر چه این نکته به نظر ساده و بدیهی می‌رسد که باید عطر را در قفسه‌های پائین نگه‌داری کرد اما چون اهمیت بالایی در سالم ملندن عطر و ادکلن‌ها دارد تصمیم گرفتیم توضیح کوچکی در این‌باره بدهیم ‌که چرا باید برای نگه‌داری عطر و ادکلن قفسه‌های پائینی را انتخاب کنید. یکی از دلالیل واضح آن این است که افتادن و شکستن عطر بسیار ناراحت کننده است و با این‌کاراحتمال شکستن عطر و ادکلن عزیزتان را کم کرده‎اید. یا اگر هم نشکند به خاطر فاصله زیاد تلاطم بیشتر بوده و باعث شکستن پیوندهای شیمیایی شده و رایحه عطر شما خراب می‌شود.

از کجا بفهمیم عطر و ادکلنمان فاسد است یا نه؟

علائم خرابی عطر

بعد ازیادگیری نگه‌داری عطر و ادکلن‌هامون باید نکاتی درباره اینکه چه‌طور تشخیص بدیم آن‌ها فاسد هستند نیز بدانیم:
اولین نشانه‌ای که می‌توانیم در عطرهای فاسد مشاهده کنیم تغییر رنگ آن‌ها است در بعضی عطرها رنگ مایع آن تیره‌تر شده اما در بعضی‌ها یک لایه شیری رنگ روی آن ایجاد می‌شود.
دومین راه نیز چک کردن رایحه عطر و ادکلن مورد نظر است. با فاسد شدن آن‌ها بوی الکل به خود می‌گیرند در بعضی عطرها نیز رایحه گیرایی اولیه خود را از دست می‌دهد البته تغییررایحه در عطرهای اورجینال به زمان بیشتری نیاز دارد و رایحه خوب عطر اکثرا ماندگار است برای اینکه روش‌های تشخیص اورجینال بودن عطر را به راحتی یادبگیرید به مقاله عطرهای اورجینال مراجعه کنید.
آخرین و معمول‌تر ین روش نیز تاریخ انقضای محصول است که با تمام شدن آن بهتر است از عطر و ادکلن مورد نر استفاده نکنید.
کلام آخر:ما در این مقاله سعی کردیم تمام موارد که مزبوط به نگه‌داری مناسب از عطر وادکلن است ویا اینکه اصلا عطر و ادکلنی که استفاده می‌کنید سالم است یا خیر و بهترین زمان مصرف انها را گفتیم امیدواریم که جواب سوالات زیادی از شما عزیزان را در این حوضه داده باشیم.

 

خیر نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.